ADP2108AUJZ-1.1-R7
Analog Devices Inc.
型号:
ADP2108AUJZ-1.1-R7
封装:
TSOT-23-5
描述:
IC REG BUCK 1.1V 600MA TSOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 5.5V
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TSOT-23-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.1V