ADP2139ACBZ-1.5-R7
Analog Devices Inc.
型号:
ADP2139ACBZ-1.5-R7
封装:
6-WLCSP (1.03x1.50)
描述:
IC REG BUCK 1.5V 800MA 6WLCSP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 5.5V
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.03x1.50)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 6-UFBGA, WLCSP
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V