首页 / 线性稳压器 / ADP3333ARMZ-2.5-RL
minImg
ADP3333ARMZ-2.5-RL
Analog Devices Inc.
型号:
ADP3333ARMZ-2.5-RL
封装:
8-MSOP
描述:
IC REG LDO 300MA 2.5V 8MSOP
库存 : 2686
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 249
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 5.5 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-MSOP
Series anyCAP®
Control Features Shutdown
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 300mA