首页 / 线性稳压器 / ADP7142AUJZ-2.5-R7
minImg
ADP7142AUJZ-2.5-R7
Analog Devices Inc.
型号:
ADP7142AUJZ-2.5-R7
封装:
TSOT-23-5
描述:
IC REG LIN 2.5V 200MA TSOT23-5
库存 : 3995
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 140 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 320 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Series -
Control Features Enable
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V