Analog Devices Inc.
型号:
ADUC7061BCPZ32
封装:
32-LFCSP (5x5)
批次:
-
描述:
IC MCU 16/32B 32KB FLASH 32LFCSP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$12.7205
$12.7205
10
$11.4912
$114.912
25
$10.95654
$273.9135
80
$9.513538
$761.08304
230
$9.086009
$2089.78207
440
$8.284285
$3645.0854
945
$7.215345
$6818.501025
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | ARM7® |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Speed | 10MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 1K x 32 |
| Number of I/O | 8 |
| Peripherals | POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP (5x5) |
| EEPROM Size | - |
| Series | MicroConverter® ADuC7xxx |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Core Size | 16/32-Bit |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Connectivity | I²C, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 32KB (16K x 16) |
| Package | Tray |
| Data Converters | A/D 5x24b, 8x24b; D/A 1x14b |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.375V ~ 2.625V |
| Base Product Number | ADUC7061 |