AE772A16-14P
Conesys
型号:
AE772A16-14P
品牌:
Conesys
描述:
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 23A
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Black Anodized
Shell Size - Insert 16-14
Connector Type Receptacle, Male Pins
Mfr Conesys
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C