AE776L14-12SX
Conesys
型号:
AE776L14-12SX
描述:
CONN PLUG FMALE 12POS CRIMP
用户指南
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 14-12
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C