AEE01BB12-M
Artesyn Embedded Power
型号:
AEE01BB12-M
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
库存 : 10
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Current - Output (Max) 625mA, 625mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Number of Outputs 2
Series AEE15W-M (15W)
Power (Watts) 15 W