AEE04A12-M
Artesyn Embedded Power
型号:
AEE04A12-M
描述:
DC DC CONVERTER 5V 20W
用户指南
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 5-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 85%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Number of Outputs 1
Series AEE20W-M (20W)
Power (Watts) 20 W