AEH1012471M016R
KYOCERA AVX
型号:
AEH1012471M016R
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 170 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 340 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF