AFC105M35B12T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AFC105M35B12T-F
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 35V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 45 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 199Ohm @ 120Hz
Series AFC
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 60 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 3 Ohms