AFC107M16E16T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AFC107M16E16T-F
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 172.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm @ 120Hz
Series AFC
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 230 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 400 mOhms