AFC337M16G24T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AFC337M16G24T-F
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 502.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 120Hz
Series AFC
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 150 mOhms