AFK108M50P44T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AFK108M50P44T-F
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.748" W (17.00mm x 19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 1.208 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 73mOhm @ 100kHz
Series AFK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.61 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 73 mOhms