AFK337M06X16B-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AFK337M06X16B-F
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.323" (8.20mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 210 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 340mOhm @ 100kHz
Series AFK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 280 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 340 mOhms