AFK477M25G24B-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AFK477M25G24B-F
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.473" W (10.30mm x 12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 637.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz
Series AFK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 80 mOhms