AFK686M2AH32B-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AFK686M2AH32B-F
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size 0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 375 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 320mOhm @ 100kHz
Series AFK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 68 µF
Package Bulk
Impedance 320 mOhms