首页 / 陶瓷电容器 / AGC1206X7R101-225KXE
minImg
AGC1206X7R101-225KXE
Venkel
型号:
AGC1206X7R101-225KXE
品牌:
Venkel
描述:
Auto Grade Capacitor,1206,X7R,10
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series AGC
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 2.2 µF