首页 / 直流转换器 / AGQ200B-48S3V3-4L
minImg
AGQ200B-48S3V3-4L
Artesyn Embedded Power
型号:
AGQ200B-48S3V3-4L
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series AGQ200 (200W)
Power (Watts) 200 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 92%