AHA500FB-0R59
YAGEO
型号:
AHA500FB-0R59
品牌:
YAGEO
描述:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 0.59 OHM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 590 mOhms
Series AHA
Power (Watts) 5W