首页 / 圆形连接器组件 / AHDP06-24-91S-BS2-K16M
minImg
AHDP06-24-91S-BS2-K16M
Amphenol Sine Systems Corp
型号:
AHDP06-24-91S-BS2-K16M
描述:
CONN PLUG FMALE 9P NICKEL CRIMP
库存 : 100
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polyamide (PA), Nylon
Ingress Protection IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 24VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A, 25A, 60A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 24-91
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr Amphenol Sine Systems Corp
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Conduit Adapter, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Nickel
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 125°C