首页 / 固定电感器 / AHP 252010FA-1R0M
minImg
AHP 252010FA-1R0M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
型号:
AHP 252010FA-1R0M
封装:
1008
描述:
1.0 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
库存 : 4000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.9A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53mOhm Max
Series AHP252010FA
Inductance 1 µH