AHP50AJB-3R6
YAGEO
型号:
AHP50AJB-3R6
品牌:
YAGEO
描述:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 3.6 OHM 5
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 3.6 Ohms
Series AHP
Power (Watts) 50W