首页 / 固定电感器 / AIAC-2712C-28N0J-T
minImg
AIAC-2712C-28N0J-T
Abracon LLC
型号:
AIAC-2712C-28N0J-T
品牌:
Abracon LLC
描述:
FIXED IND 28NH 2.8A 5.6 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 100 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.098" W (6.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.6mOhm Max
Series AIAC-2712C
Inductance 28 nH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.8GHz