首页 / 固定电感器 / AIMC-0201-6N8S-T
minImg
AIMC-0201-6N8S-T
Abracon LLC
型号:
AIMC-0201-6N8S-T
品牌:
Abracon LLC
封装:
0201 (0603 Metric)
描述:
FIXED IND 6.8NH 200MA 650MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Series AIMC-0201
Inductance 6.8 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz