AIRD-06-121K
Abracon LLC
型号:
AIRD-06-121K
品牌:
Abracon LLC
描述:
FIXED IND 120UH 4A 90 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 9.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 50kHz
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia (21.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Series AIRD-06
Inductance 120 µH