首页 / 固定电感器 / AISC-0402HP-12NJ-T
minImg
AISC-0402HP-12NJ-T
Abracon LLC
型号:
AISC-0402HP-12NJ-T
品牌:
Abracon LLC
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 12NH 1.1A 90 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 26 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Series AISC-0402HP
Inductance 12 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.4GHz