首页 / 固定电感器 / AISC-1008-2R7J-T
minImg
AISC-1008-2R7J-T
Abracon LLC
型号:
AISC-1008-2R7J-T
品牌:
Abracon LLC
封装:
1008 (2520 Metric)
描述:
FIXED IND 2.7UH 290MA 3.2OHM SMD
库存 : 777
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 22 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Series AISC-1008
Inductance 2.7 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 90MHz