首页 / 固定电感器 / AISM-1812-3R3K-T
minImg
AISM-1812-3R3K-T
Abracon LLC
型号:
AISM-1812-3R3K-T
品牌:
Abracon LLC
封装:
1812
描述:
FIXED IND 3.3UH 355MA 800MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 355 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Series AISM-1812
Inductance 3.3 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz