AK3-038C-Y
Littelfuse Inc.
型号:
AK3-038C-Y
封装:
Axial
描述:
TVS DIODE 38VWM 95VC AXIAL
库存 : 52
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3000A (3kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 10000pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series AK3-Y
Type Zener
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 95V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 38V