AK3-066C-BP
Micro Commercial Co
型号:
AK3-066C-BP
封装:
AK
描述:
TVS DIODE 66VWM 125VC AK
库存 : 150
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3000A (3kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 70V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package AK
Series AK
Type Zener
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 125V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 66V