首页 / 直流转换器 / AK42A-048L-033D025SM
minImg
AK42A-048L-033D025SM
Artesyn Embedded Power
型号:
AK42A-048L-033D025SM
描述:
DC DC CONVERTER 5V 3.3V 15W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 5V
Size / Dimension 2.00" L x 1.56" W x 0.50" H (50.8mm x 39.6mm x 12.7mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4A, 4A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series AK42A (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 30-SMD Module
Efficiency 85%