AK6E-030C
Eaton - Electronics Division
型号:
AK6E-030C
封装:
Axial
描述:
TVS DIODE 30VWM 90VC AXIAL
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6000A (6kA) (8/20µs)
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 32V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series AK6E
Type Zener
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 90V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V