ALA7DC681DF450
KEMET
型号:
ALA7DC681DF450
品牌:
KEMET
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.54 A @ 100 Hz
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 227.8mOhm @ 100Hz
Series ALA7D
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.69 A @ 10 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 759.6 mOhms