Panasonic Electric Works
型号:
ALF1PF12
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.3155
$3.3155
10
$3.1046
$31.046
25
$2.75956
$68.989
50
$2.62143
$131.0715
100
$2.483395
$248.3395
250
$2.207496
$551.874
450
$2.069518
$931.2831
950
$1.931559
$1834.98105
4900
$1.86257
$9126.593
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Coil Current | 75 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 160 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | ALF |
| Operate Time | 20 ms |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Must Operate Voltage | 8.4 VDC |
| Release Time | 15 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | ALF1PF |