Panasonic Electric Works
型号:
ALZ12F48
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.3915
$3.3915
10
$3.1749
$31.749
25
$2.82226
$70.5565
50
$2.68128
$134.064
100
$2.540205
$254.0205
250
$2.257922
$564.4805
500
$2.116809
$1058.4045
1000
$1.975686
$1975.686
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Switching Voltage | 440VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 8.3 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 5.76 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | ALZ |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Must Operate Voltage | 33.6 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | ALZ12F |