Panasonic Electric Works
型号:
ALZN5B05W
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.698
$2.698
10
$2.53175
$25.3175
25
$2.25036
$56.259
40
$2.137975
$85.519
80
$2.025524
$162.04192
230
$1.800459
$414.10557
500
$1.687922
$843.961
1000
$1.575385
$1575.385
5000
$1.519126
$7595.63
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 440VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 80 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 63 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | ALZN |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | ALZN5B |