Panasonic Electric Works
型号:
ALZN5F12W
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.8215
$2.8215
10
$2.64195
$26.4195
25
$2.3484
$58.71
40
$2.231075
$89.243
80
$2.113512
$169.08096
230
$1.87873
$432.1079
500
$1.7613
$880.65
1000
$1.64388
$1643.88
5000
$1.58517
$7925.85
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Switching Voltage | 440VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 360 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | ALZN |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Must Operate Voltage | 8.4 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | ALZN5F |