首页 / 直流转换器 / AM100QB-11012S-NZ-192
minImg
AM100QB-11012S-NZ-192
aimtec
型号:
AM100QB-11012S-NZ-192
品牌:
aimtec
封装:
Quarter Brick
描述:
DC DC CONVERTER 12V 100W
用户指南
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Current - Output (Max) 8.333A
Supplier Device Package Quarter Brick
Voltage - Input (Min) 66V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 89%
Mfr aimtec
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.43" L x 1.54" W x 0.50" H (61.8mm x 39.2mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series AM100QB-NZ (100W)
Power (Watts) 100 W