首页 / 直流转换器 / AM100QB-11024SA30JZ-K
minImg
AM100QB-11024SA30JZ-K
aimtec
型号:
AM100QB-11024SA30JZ-K
品牌:
aimtec
封装:
Quarter Brick
描述:
100W DC/DC Converter
用户指南
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.1A
Supplier Device Package Quarter Brick
Voltage - Input (Min) 43V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 91%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Baseplate, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 1.54" W x 1.09" H (60.8mm x 39.2mm x 27.8mm)
Number of Outputs 1
Series AM100QB-JZ
Power (Watts) 100 W