首页 / 直流转换器 / AM15CW-2412D-NZ-K
minImg
AM15CW-2412D-NZ-K
aimtec
型号:
AM15CW-2412D-NZ-K
品牌:
aimtec
描述:
DC/DC Converter -12V 15W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 625mA, 625mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Number of Outputs 2
Series AM15CW-NZ (15W)
Power (Watts) 15 W