AM15CW-4815S-NZ-K-STD
aimtec
型号:
AM15CW-4815S-NZ-K-STD
品牌:
aimtec
描述:
DC/DC Converter 15V 15W
用户指南
DC Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
AC Voltage - Input -
DC Voltage - Input (Min) 18V
Efficiency 91%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 2.99" L x 1.29" W x 1.17" H (76.0mm x 31.5mm x 29.7mm)
Number of Outputs 1
Series AM15CW-NZ (15W)
Power (Watts) 15W