AM15TW-4812SZ
aimtec
型号:
AM15TW-4812SZ
品牌:
aimtec
描述:
DC DC CONVERTER 12V 15W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr aimtec
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series AM15TW-Z (15W)
Power (Watts) 15 W