首页 / 直流转换器 / AM1LS-0303SH30JZ
minImg
AM1LS-0303SH30JZ
aimtec
型号:
AM1LS-0303SH30JZ
描述:
1W DC/DC CONVERTER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial
Voltage - Input (Max) 3.63V
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 0.45" L x 0.28" W x 0.52" H (11.4mm x 7.1mm x 13.2mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.97V
Series AM1LS-JZ (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case SMD
Efficiency 77%