首页 / 直流转换器 / AM20EW-11015DH30-NZ
minImg
AM20EW-11015DH30-NZ
aimtec
型号:
AM20EW-11015DH30-NZ
品牌:
aimtec
描述:
DC/DC Converter -15V 20W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.9mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Current - Output (Max) 667mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 40V
Series AM20EW-NZ
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 86%