首页 / 直流转换器 / AM250HB-11024SA30JZ
minImg
AM250HB-11024SA30JZ
aimtec
型号:
AM250HB-11024SA30JZ
品牌:
aimtec
描述:
250W DC/DC Converter
用户指南
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Current - Output (Max) 10.4A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 40V
Package / Case Half Brick
Efficiency 90%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.54" H (61.0mm x 57.9mm x 13.8mm)
Number of Outputs 1
Series AM250HB-JZ
Power (Watts) 250 W