AM2D-0512DH60Z
aimtec
型号:
AM2D-0512DH60Z
品牌:
aimtec
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
用户指南
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Current - Output (Max) 83mA, 83mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 7-SIP Module
Efficiency 78%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -12 ~ 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
Number of Outputs 2
Series AM2D-Z (2W)
Power (Watts) 2 W