AM30K-1212DZ-K
aimtec
型号:
AM30K-1212DZ-K
品牌:
aimtec
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
用户指南
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A, 1.25A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case -
Efficiency 90%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -12 ~ 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.64" H (50.8mm x 40.6mm x 16.3mm)
Number of Outputs 2
Series AM30K-Z (30W)
Power (Watts) 30 W