首页 / 直流转换器 / AM3N-0505DH52-RZ
minImg
AM3N-0505DH52-RZ
aimtec
型号:
AM3N-0505DH52-RZ
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 3W
用户指南
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Current - Output (Max) 300mA, 300mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 24-DIP Module
Efficiency 66%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -5 ~ 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Series AM3N-D-RZ (3W)
Power (Watts) 3 W