AM4T-1215DH35Z
aimtec
型号:
AM4T-1215DH35Z
品牌:
aimtec
描述:
DC DC CONVERTER +/-15V 4W
用户指南
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Current - Output (Max) 133mA, 133mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 24-DIP Module
Efficiency 80%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.5 kV
Approval Agency CE, UL
Voltage - Output 1 -15 ~ 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Series AM4T-Z (4W)
Power (Watts) 4 W